پیغام کوتاه


فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا عضو شويد.

وضعیت مدیران

         عماد    مدیر اصلی

پربازدیدترین تصاویر

دوست عزيزمان آقای علي صادقي براي راه‌اندازي خانه پورشه ايران دست به كار شده تا بهشتي براي ماشين‌بازها و مخصوصا پورشه‌سوارها راه‌اندازي كند. وي كه موسس و مالك شركت تيونينگ پرفورمنس دايناميكس در كانادا است، اتومبيل شخصي خود را كه نمونه كارهاي تخصصي وي روي پورشه است به ايران آورده .وي اين اتومبيل را طي چهار سال گذشته قطعه به قطعه به اين صورت درآورده است و به دليل وسواس خاصي كه دارد همه كارها را با جرئيات خاص و پس از بارها امتحان كردن گزينه‌هاي مختلف با دستان خود انجام داده است. از آنجا كه علي نمايندگي و عامليت فروش شركت‌هاي گمبالا، برمبو، H&R، ايباخ، PAGID، Tubi، B&Bو تك‌آرت را داشته و دوره تعمير و شناخت پورشه ديده است، كار فني روي اين اتومبيل برايش مانند تفريح است.

پورشه خبيثبرای دیدن عکسها کلیک کنید  Click Here to View Pictures

 

هیوا حسینی : داستان باكستر در نوع خود جالب است و نقل آن خالي از لطف نيست. اين پورشه در سال 1996 طراحي شد و براي طراحي آن از 3 عدد از برترين پورشه‌ها و به نوعي برترين اتومبيل‌هاي روباز تاريخ الهام گرفته شد. در طراحي، آرايش اجزا و اصالت اين اتومبيل به خوبي مي‌توان سه الهام‌بخش آن يعني پورشه 550 اسپايدر، كاررا اسپيدستر و 356 اسپايدر را ديد.

تا قبل از معرفي باكستر، پورشه هيچ تجربه‌اي در ساخت اتومبيل‌هاي داراي صرفه اقتصادي نداشت و هرآنچه كه مي‌ساخت به طور خلاصه بهترين اتومبيل ممكن بود اما طي مشورت‌هايي با شركت تويوتا، پورشه آموخت كه با سيستم اشتراك نامحسوس قطعات و با بهينه‌سازي‌هايي در پروسه توليد مي‌تواند هزينه توليد و قيمت فروش به مشتري را كاهش داده و در نتيجه در عين فروش بيشتر، درآمد بيشتري داشته باشد.

محصول مشابهي كه پورشه در خط توليد داشت، سري 911 در نسل 996 بود و به همين دليل از بسياري از قطعات آن براي باكستر استفاده كرد. حتي موتور باكستر نيز نسخه كوچك‌تر موتور 911 بود و از آنجايي كه به جاي عقب، در وسط اتومبيل قرار گرفته بود، توزيع وزن بهتري به همراه داشت و به رانندگي آن به مزاق عام خوش‌تر مي‌آمد. نتيجه كار عالي بود زيرا باكستر به پرفروش‌ترين محصول پورشه تبديل شد و بسياري معتقدند تنها دليل اينكه پورشه اواخر قرن بيستم زنده ماند و به كمپاني بزرگ‌تري فروخته نشد، عرضه همين اتومبيل بوده است. البته چند سال بعد كاين نيز معرفي شد و جاي باكستر را به عنوان پرفروش‌ترين اشتوتگارتي پر كرد تا پورشه به غولي كه امروز هست، تبديل شود. باكستر 986 در سال 2004 از خط توليد خارج شد و 987 در سال 2005 جاي آن را گرفت.

اين اتومبيل به صورت يك پورشه باكستر Sمدل 2000 متولد شد ولي حالا به اتومبيلي تبديل شده است كه علي آن را 986RSمي‌نامد. 986 كد شاسي و شماره اصلي شناسايي اين پورشه است و RSهم برگفته از پسوند برترين‌هاي پورشه است. علي از سال 2004 ساخت يك اتومبيل بي‌نظير بر مبناي باكستر را در سر داشت و بالاخره موفق شد سال 2005 اتومبيل مورد نظر را در مزايده خريده و سپس تقريبا همه قسمت‌هاي آن را از يكديگر باز كرده و پس از رنگ و تعمير تمام قسمت‌هايي كه كاركردگي در آنها ديده مي‌شود، شروع به تيونينگ و شخصي‌سازي آن كرد.

كل قسمت جلو از ستون به جلو با 911 توربو (996) تعويض شده است. قطعات تعويض شده شامل گلگيرها، سپر جلو و چراغ‌ها روي فريم موجود باكستر نشسته و تغييرات مورد نياز توسط شركت پرفورمنس دايناميكس انجام شد. جالب اينجاست كه كاپوت جلو دقيقه مشابه 911 توربو بوده و نيازي به تعويض نداشت.

ركاب‌هاي بغل از پورشه GT3به عاريت گرفته شده‌اند و با وجود برچسب 986RSكه طراحي و اجزاي آن به عهده خود علي بوده است، باعث جذابيت نماي كناري شده‌اند. هواكش اصلي دو طرف بدنه با نمونه ساخت گمبالا عوض شده است كه برجستگي آنها باعث هدايت بهتر هوا به طرف موتور مي‌شود.

در قسمت عقب از بال و اسپويلر زيرسپري عقب (با عملكرد ديفيوزري) شركت پرفورمنس دايناميكس استفاده شده است و گارد روي جاي پلاك سپر عقب براي هماهنگي چهره و پهن‌تر نشان دادن اتومبيل حذف شده است. چراغ‌هاي عقب نيز با نمونه كريستالي دودي موسوم به چراغ اروپايي عوض شده است. يكي از جذاب‌ترين قسمت‌هاي بدنه، كوهان عقب است كه روي درب موتور و پشت سر صندلي‌ها قرار گرفته است. اين قسمت باعث هدايت بهتر هوا از روي بدنه و دوچندان شدن جلوه و زيبايي اتومبيل مي‌شود.

رينگ‌هاي 18 اينچي گمبالا با عرض 11 اينچ در عقب و 9 اينچ در جلو، اين جانور نقره‌اي را به زمين ارتباط مي‌دهند. براي استفاده از آن لازم بود تا اسپيسر 6 ميلي‌متري براي جلو و 35 ميلي‌متري براي عقب تعبيه شود. روي اين رينگ‌ها لاستيك سايز 225/40در جلو و 265/35در عقب استفاده شده است. به دليل عرض زياد رينگ تاكنون هيچ كدام از نمايندگي‌هاي ديگر گمبالا اين رينگ را روي باكستر استفاده نكرده‌اند و از آن فقط براي 911 توربو استفاده مي‌شود.

فنر و كمك‌فنرهاي حرفه‌اي H&Rبه اضافه ميل تعادل پايين هر دو محور از همين شركت، استفاده شده‌اند و مجموع تنظيمات و قطعات باعث شده است ارتفاع 40 ميلي‌متر كمتر از باكستر عادي باشد. ترمزها با سيستم ترمز 911 توربو تعويض شده‌اند كه مجهز به ديسك سوراخ‌دار 315 ميلي‌متر هستند. گيره‌هاي متوقف كننده نيز داراي 4 پيستون روي هر ديسك هستند.

برويم سراغ موتور، پرفورمنس دايناميكس موتور شش سيلندر 2/3 ليتر باكستر Sرا برداشته و به جاي آن يك موتور كاررا نسل 996 قرار داد. اين موتور 4/3 ليتري در حالت عادي 315 اسب‌بخار قدرت دارد ولي با استفاده از سيستم ورود هواي سرد، برنامه‌ريزي مجدد نرم‌افزار و استفاده از سيستم اگزوز حرفه‌اي كامل، قدرت به 390 اسب‌بخار رسيده است.

اما از آنجايي كه براي ورود اتومبيل به ايران شماره موتور كنترل و استعلام گرفته مي‌شود، علي اتومبيل را با موتور فابريك به ايران آورد اما طاقت نداشت و قدرت آن را از 250 به 290 اسب‌بخار رساند. اين كار با استفاده از هواكش K&N، سيستم ورود هواي سرد، نرم‌افزار جديد ECU، هدرز، منبع و لوله‌كشي جديد اگزوز صورت گرفت. البته براي سازگاري با بنزين اكتان پايين ايران وي مجبور به جايگزيني نرم‌افزار فابريك ECUشد. گيربكس نيز نمونه 5 دنده دستي پورشه است.

داخل كابين نيز تصوير خيره‌كننده‌اي است زيرا از صندلي‌هاي پورشه كاررا GTاستفاده شده است كه داراي قاب فيبركربني هستند. روكش آن با تركيب زيبايي از چرم و جير كار پرفورمنس ديناميكس است و حتي از صندلي‌هاي كاررا GTكه كاملا چرمي هستند زيباتر شده است. فرمان متعلق به 911 توربو است ولي پرفورمنس دايناميكس تركيب زيبايي از چرم و جير روي آن كشيده است.

جير فقط در همين مكان‌ها ديده نمي شود بلكه دسته‌دنده، فضاي اطراف آن، كنسول وسط، ترمز دستي و قسمت بالاي آمپرها روي داشبورد نيز با اين ماده پوشيده شده است تا حس كيفيت بالاتري را منتقل كند. كنسول وسط نوك‌مدادي رنگ شده و جلوه بهتري از پلاستيك خود باكستر دارد. آمپرهاي پشت فرمان نيز دست‌ساز پرفورمنس دايناميك با رنگ‌بندي جذاب و لوگوي 986RSهستند. از ديگر كارهاي انجام شده داخل كابين مي‌توان به پدال‌هاي آلومينيومي و استفاده از شيفتر كوتاه دنده ساخت B&Mاشاره كرد كه سرعت تعويض دنده و لذت كار با آن را بالا برده است.Porsche Boxster 986 RS
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 10 خرداد ماه، 1390 توسط pouya  پرینت

مرتبط باموضوع :

 Cadillac Escalade  [ جمعه، 6 آذر ماه، 1388 ] 6184 مشاهده
 Smart Fortwo Brabus  [ پنجشنبه، 17 دي ماه، 1388 ] 4448 مشاهده
 Ford Mustang  [ پنجشنبه، 23 دي ماه، 1389 ] 10175 مشاهده
 GMC Sierra  [ جمعه، 17 ارديبهشت ماه، 1389 ] 10998 مشاهده
 black lamborghini murcielago lp640  [ دوشنبه، 11 مرداد ماه، 1389 ] 37240 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب