پیغام کوتاه


فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا عضو شويد.

وضعیت مدیران

         عماد    مدیر اصلی

پربازدیدترین تصاویر

محمد حسن رزاقی (خبرنگار هفته نامه دنیای خودرو) : از رونمایی کادیلاک CTS-V حدود یکسال است که می گذرد. اسپرت، جذاب، لوکس، باکیفیت و در عیـن حال بسیار خشن و ناآرام است.پیشرانه درون آن قدرتمند و حجیم است. با بهرمندی از سوپرشارژ بیش از 500اسب بخار قدرت تولید می کند. تولید حداکثر گشتاور747 نیوتن متر برای این خودرو چندان هم دور از ذهن نیست. شتاب صفرتاصد آن درمدت زمان 3.9ثانیه انجام می شود. قابلیت حمل 4سرنشین را دارد. در کلاس خودورهای کوپه قرار دارد.از این خودروی قدرتمند تعداد انگشت شماری وارد کشور شده اند. به جرأت باید گفت کمتر از 10دستگاه از این خودرو وارد کشور شده است.

گرگ در لباس گرگ

با تشکر از آقای کامبیز باقری مالک محترم خودرو - عکاس : نیکو طاهریبرای دیدن عکسها کلیک کنید click here to veiw pictures

 

خودروی مورد نظر کادیلاکCTS-Vکوپه است. خودروی آمریکایی که درسال 2011 وارد بازار جهانی شد و مورد توجه بسیاری از علاقه مندان قرار گرفت. فرصتی بدست آمد تا با این خودرو که به صورت گذرموقت وارد تهران شده است ملاقات داشته باشیم. سریVکلاس CTSدرسال 2004 معرفی شد که در ابتدا نمونه سدان آن به بازار عرضه شد. سریVبه عنوان مدل تقویت شده و قدرتمندتر در مدل های CTSشناخته می شود، که علاوه بر پیشرانه، بخش های دیگر خودرو نظیر سیستم تعلیق و کابین نیز تا حدودی بهینه سازی شده است.نسل اول CTS-Vتنها در مدل سدان درسال2004 وارد بازار شد و درسال2008 جای خود را به نسل دوم داد. این نسل دارای دو پیشرانه 8سیلندر 5.7لیتری و 6لیتری و گیربکس6سرعته دستی است. نسل دوم سریCTS-Vدرسال 2008 معرفی و در اواخر همان سال وارد بازار شد. این نسل مجهز به یکی از قدرتمندترین پیشرانه های 8سیلندر تولیدی جنرال موتورز است. یکی دیگر از تفاوت های اصلی در نسل دوم اضافه شدن دو محصول جدید به خانواده CTS-Vاست. کادیلاک تصمیم گرفت با عرضه دو محصول کوپه و اسپرت واگن طیف وسیعی از مشتریان را به سوی محصولات با کیفیت خود جذب کند. محصولاتی که در کمتر از یکسال از فروش بسیار خوبی بهرمند بودند. هرسه مدل سری Vاز یک پیشرانه 8سیلندر 6.2لیتری برخوردارند. این پیشرانه556اسب بخاری با حداکثر گشتاور 747نیوتن متر در کنار در جعبه دنده 6سرعته دستی و اتوماتیک عرضه می شود.

 

کادیلاکCTS-Vکوپه با پیشرانه 8سیلندر 6.2لیتری خورجینی درسال 2011 وارد بازار شد، این خودرو نسبت به مدل سدان خود 25میلیمتر پهن تر شده است.همچنین در مدل کوپه ارتفاع و طول به میزان 51میلیمتر کاهش یافته ولی فاصله دومحور جلو و عقب دست نخورده است.

طراحی

به غیر از لبه های برآمده گلگیرها، دیگر قسمت ها با خطوط تند و تیزی طراحی شده اند ظاهری بسیار خشن و حجومی به خودرو بخشیده است. چراغ های جلو دارای طراحی مکعبی هستند و کاملاً با محفظه تعبیه شده برای مه شکن ها هماهنگ است.لبه های سپر دارای برآمدگی خاصی هستند که چهره ای جذاب تر به قسمت جلو بخشیده است.جلو پنجره بزرگ کروم، هود قرار گرفته برروی درپوش موتور و محفظه زیر سپر جهت ورود هوای خنک به پیشرانه باعث افزایش جذابیت و ابهت CTS-Vکوپه شده است. در مدل CTSکوپه جلو پنجره مربعی شکل و محفظه باریک برای مه شکن های درون سپر درنظر گرفته شده است. در قسمت کناری نیز رینگ های5پره دوبل 19اینچی آلومینیومی، نبود ستونB،رکاب های اسپرت به همراه خط تند کشیده شده در بالاتنه بدنه خاص بودن خودرو را گوش زد می کند. به نظر من زیباترین قسمت طراحی در کادیلاکCTS-Vکوپه انتهای خودرو است.بخصوص چراغ های عمودیLEDو محل قرار گیری سراگزوزهای دوبل.در این قسمت چراغ های عمودی تا حدودی به ستون هایCنزدیک شده اند. سپر عقب با خطوط چند ضلعی، هماهنگی خاصی با چراغ ها و باله کوچک روی صندوق بار دارد. زاویه بسیار کم شیشه عقب، محل قرار گیری سراگزوز در قسمت انتهایی مرکز سپر به نوعی خشن بودن خودرو را نشان می دهد. در کل باید در مورد طراحی کادیلاکCTS-Vکوپه گفت خشن، اسپرت، با ابهت و در عین حال ظریف. خودرویی که اگر از کنارتان عبور کند چراغ های جلو شما را مجذوب می کند و با عبور از شما انتهای خودرو شما را سنگ کوپ می کند.یک جعبه متحرک چند ضلعی از کنارتان عبور کرد.

کابین

فیبرکربن، جیر، چرم، کروم و پلاستیک فشرده از مواد تشکیل دهنده درون کابین است. برای بازکردن درها همانند شورولت کوروت باید برروی قسمت پشت در که به صورت لمسی عمل می کند انگشت خود را قرار دهید. زمانی که برروی صندلی های ماکروفایبر ریکارو قرار می گیرید بیشتر به شما حس سواری با یک خودروی لوکس دست می دهد. لبه های برآمده صندلی ها به خوبی شما را در خود جای داده است و پهنای زیاد صندلی آرامش قبل از طوفان را نشان می دهد. البته صندلی های سرنشینان عقب فاقد ظاهر اسپرت و لبه های برآمده اند. اما برخلاف بسیاری دیگر از خودورهای کوپه دارای فضای مناسبی است. درطول مدت زمان آزمایش فراموش کردم تا پیشرانه را خاموش و روشن کنم تا صدای غرش روشن شدن آن را بشنوم. پس نمی توان در مورد غرش اولیه پیشرانه قضاوت کرد. اما باید به این موضوع اشار کرد که درحالت سکون هیچ صدای اضافی از پیشرانه و حتی سیستم اگزوزCTS-Vشنیده نمی شود.طراحی و امکانات موجود برروی کنسول مرکزی همانند نمونه CTSکوپه است. قسمت بالا و پایین داشبورد توسط یک نوار باریک از فیبرکربن جدا شده است.بخشی از رودری ها نیز با کربن پوشانده شده اند و دیگر قسمت های آن از چرم و پلاستیک تهیه شده است. کنسول مرکزی همانطور که اشاره شد تفاوتی با نمونه استانداردCTSکوپه ندارد و در بالاترین قسمت LCDمتحرک قرار گرفته که در حین حرکت با دنده عقب به صورت خودکار بالا آمده و تصویر پشت خودرو را به صورت سیاه و سفید نشان می دهد.البته بدون هیچ خط و خطوط برای راهنمایی هرچه بهتر جهت پارک خودرو. همه دکمه ها و کنترل ها در یک راه باریک به زیبایی قرار گرفته اند و از طراحی زیبایی برخوردار اند.درطرفین کنسول مرکزی دریچه ها عمودی تهویه هوا و سیستم گرمکن و سردکن صندلی ها به صورت دیجیتالی قرار گرفته است. جداسازی کنسول مرکزی در ادامه توسط نوار باریک فیبرکربنی برروی لبه های کنسول صورت گرفته است. رنگ بندی مشکی و سفید درون کابین علاوه بر حس لوکس بودن باعث می شود تا سرنشینان درحین رانندگی هیجان و لذت یک خودرو اسپرت و رام نشدنی را احساس نمایند.

آزمایش رانندگی

نوبت به سنجش قدرت این گرگ وحشی می رسد. به نظر منCTSکوپه همانند یک سگ دست آموز و رام شده برای صاحب خود انجام وظیفه می کند. اما داستان CTS-Vکوپه متفاوت است. این خودرو همانند گرگ های وحشی می مانند که به هیچ عنوان سر تعظیم فرود نمی آورند و در همه حال غیر قابل مهار هستند.در تجربه قبلی که با نمونهCTSکوپه داشتم پیشرانه ضعیف قدرت مانور و شتابگیری را از شما سلب خواهد کرد. اما در حین سوار شدن به CTS-Vاین تصور را با بهرمندی خودرو از پیشرانه 8سیلندر سوپرشارژ از ذهنم بیرون کردم.

غربلیک فرمان با ظاهر اسپرت و بخشی از اهرم دنده توسط جیر پوشانده شده است. استفاده از جنس جیر همانند چرم های طبیعی و مرغوب باعث می شود تا چسبندگی خوبی بین دست و فرمان ایجاد شود. کادیلاکCTS-Vمورد آزمایش مجهز به جعبه دنده 6سرعته اتوماتیک با پدال های پشت فرمان( البته ابعاد بسیار کوچک پدال های تعویض دنده کار کردن با آنها را بسیار دشوار و سخت کرده است، پیشنهاد می کنم برای تعویض دنده در حالت اسپرت از روی اهرم دنده استفاده نمایید.) است.حرکت خود را آغاز می کنیم. در همان دورهای آغازین غرش پیشرانه شما را از تمام اتفاق های پیش روی خود باخبر می سازد. کوچکترین فشار بروی پدال گاز باعث می شود تا در کمتر از چند ثانیه سرعت خوردو به طور چشمگیری افزایش یابد.CTS-Vکوپه واقعاً یک خودروی رام نشده و آماده  رقابت است. در هر بار شتابگیری غرش پیشرانه و سیستم اگزوز عابرین و دیگر سرنشینان خودروهای اطراف را به سوی خود جلب می کرد. برای ورود به هر پیچ یا دروبرگردان تنها کافیست کمی با پدال گاز بازی کنید تا لیز خوردن انتهای خودرو و صدای جیغ لاستیک ها را احساس کنید. به جرأت باید گفت که درتمام مدت زمان رانندگی با CTS-Vپیشرانه در هر شرایطی آماده بود.شتابگیری ها ناگهانی در سرعت های مختلف نشان از هماهنگی بسیار خوب پیشرانه و جعبه دنده است. این خودرو با مجهز بودن به پیشرانه 8سیلندر 6.2لیتری سوپرشارژ قادر به تولید 556 اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور 747 نیوتن متر است.شما با چنین ارقامی می توانید در مدت زمان 3.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر درساعت دست یابید.یعنی سریع تر از شورولت کاماروZL1و ب ام وM3-GTSو ارزان تر از پورشه911-GTS RSکه دارای شتاب برابری با کادیلاک است. از دیگر نقاط قوت در این خودرو می توان به دیسک های ترمز برمبو، تایرهای 19 اینچ میشلن، قدرت مانور بالا، هندلینگ بسیار خوب و سیستم تعلیق اسپرت اشاره کرد. ابعاد مناسب این خودرو به شما این اجازه را می دهد تا در لابه لای دیگر خودروها عبور کنید، شاید از بیرون خودرو بنظرتان بزرگ برسد اما وقتی پشت فرمان قرار می گیرید، آینه ها و ابعاد خودرو تسلط خوبی را برای شما به همراه دارد و می توانید به راحتی با این گرگ آمریکایی حرکت کنید. رانندگی با این خودرو در هر شرایطی نیاز به مهارت راننده دارد، زیرا کوچکترین اشاره به پدال گاز باعث می شود تا چسبندگی بیشتری برروی صندلی های گود و پهن داشته باشید.کادیلاکCTS-Vبا قیمت جهانی در حدود 63هزار دلار خرید و فروش می شود، خودرویی با چنین امکانات و کیفیت و پیشرانه قدرتمند گزینه بسیار خوبی برای رانندگی هیجان انگیز در شهر به حساب می آید.Cadillac CTS-V
ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 16 آذر ماه، 1390 توسط pouya  پرینت

مرتبط باموضوع :

 audi q7 ABT  [ سه شنبه، 12 مهر ماه، 1390 ] 26824 مشاهده
 Mercedes-Benz SL55 AMG Roadster  [ پنجشنبه، 21 آبان ماه، 1388 ] 6775 مشاهده
 Audi TT R8-style kit by Caractere  [ پنجشنبه، 5 آذر ماه، 1388 ] 6434 مشاهده
 Mitsubishi Lancer GT  [ سه شنبه، 30 فروردين ماه، 1390 ] 8259 مشاهده
 Ford Edge  [ سه شنبه، 1 دي ماه، 1388 ] 5396 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب