تاریخ : دوشنبه، 9 خرداد ماه، 1390
موضوع : خودرو خاص گذرموقت

X5 HAMANN EVO-M

ب‌ام‌و X5 HAMANN EVO-M را می توان به عنوان قدرتمندترین شاسی‌بلند وارد شده به تهران در این چند سال اخیر حساب کرد. این ب‌ام‌و که به صورت گذرموقت وارد تهران شده بود، چند هفته پیش به کشور امارات بازگردانده شد. کیت بدنه به رنگ آبی کربنی است و پوشش فیبرکربن بر روی کاپوت، زیبایی خاصی به خودرو بخشیده است. تیونر هامان با برنامه‌ریزی مجدد در سیستم ECUو نصب سیستم اگزوز جدید که شامل مانیفولد و کاتالیزورهای جدید می‌شود،توانست قدرتX5-M  را از 555 اسب‌بخار به 670 اسب‌بخار و حداکثر گشتاور تولیدی را به 950 نیوتن‌متر برساند...

هیولای هامان

با تشکر از دوست خوبم آقای محمد حسن زراقی و هنرکده کیانفر



برای دیدن عکسها کلیک کنید  Click Here to View Pictures

 

همچنین حداکثر سرعت این خودرو به 300 کیلومتر در ساعت رسیده است. کیت بدنه این خودرو ظاهری اسپرت و عضلانی به X5بخشیده است. سپرهای اسپرت و جدید، مه‌شکن‌های LED، گلگیرهای برآمده، رینگ‌های اسپرت، سراگزوزهای دوتایی تیتانیومی، باله روی سقف و غیره جزو دیگر قسمت‌های نصب شده روی این خودرو است. این تیونر با استفاده از سیستم تعلیق اسپرت و کاهش ارتفاع 30 میلی‌متری به همراه استفاده از رینگ‌های 22و23 اینچی و تایرهای میشلین باعث افزایش پایداری و چسبندگی خودرو شده است. در داخل کابین پوشش چرم مشکی و آبی هم‌رنگ بدنه به همراه استفاده از فیبرکربن حس اسپرت بودن را دوچندان کرده است. البته بخشی از تودری‌ها نیز باپوشش چوب به رنگ آبی زیبایی خاصی به خودرو بخشیده است.

درمجموع می توان گفت ب ام و X5با چنین پیشرانه و امکانات رفاهی می تواند گزینه مناسبی و رقیب سرسختی برای بسیاری از خودروهای سواری داخل کشور باشد.حتی باید گفت هیچ خودرو شاسی بلندی در کشور نمی تواند به راحتی به گرد پای این SUVباواریایی برسد.صدای پیشرانه و سیستم اگزوز زمانی که باهم ادقام می شود حساب کار را دستتان می دهد.


X5 HAMANN EVO-M

منبع این مقاله : :GozarMovaghat.com ~ گذر موقت دات کام
آدرس این مطلب : http://www.gozarmovaghat.com/244/X5-HAMANN-EVO-M/